Informacje:    23 657 41 99

wtorek, 21 październik 2014

Wycieczka do płockiego ZOO i Teatru Dramatycznego

 

     W dniu 24 września odbyła się wycieczka do płockiego ZOO i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego.

     Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla uczestników z PŚDS. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

    Podczas zwiedzania uczestnicy mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

    Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z aktorami w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego i obejrzenie spektaklu na podstawie warszawskiej legendy „Złota kaczka” w reżyserii Jana Polaka. Uczestnikom podobały się postacie warszawskich mieszczan, lochy pałacu, strzygi, grzmoty i błyski strzelające z kostura czarnoksiężnika. Szewczyk Jasiek przekonał się, że pieniądze dają szczęście, ale tylko wtedy, gdy można się nimi podzielić z innymi.