Informacje:    23 657 41 99

wtorek, 01 lipiec 2014

III Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas w Popowie

W dn. 24-26 czerwca 2014 r. odbyło się III Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów w Ośrodku Charytatywno – Szkoleniowym Caritas w Popowie.  W spotkaniu brali udział uczestnicy WTZ z Żuromina, Płońska, Płocka i PŚDS z Żuromina.   

 Pierwszego dnia odbyła się wycieczka podopiecznych Caritas do Warszawy. Uczestnicy zwiedzili między innymi pałac i ogród w Wilanowie. Drugi dzień rozpoczął się Mszą św., w której uczestniczyły osoby niepełnosprawne. Mszę św. odprawił Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej Ks. Szczepan Bugaj i Dyrektor Ośrodka Charytatywno – Szkoleniowego Ks. Łukasz Nowak. Następnie wszyscy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które uroczyście otworzył Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej. Osoby niepełnosprawne miały możliwość zaprezentowania się od strony artystycznej, wokalnej, a także kulinarnej. Wszyscy bawili się przy muzyce, biesiadowali przy wspólnym grillu i własnoręcznie upieczonych ciastach. Zaprezentowana była także wystawa prac plastycznych wykonanych przez  osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej. Ostatniego dnia uczestnicy spotkania integracyjnego wyjechali na wycieczkę do zamku w Opinogórze, gdzie zwiedzili Muzeum Romantyzmu.         

Dopisała piękna pogoda i wspaniałe humory.